تبلیغات
مقاله و پروژه - تحقیق گیاه شناسی لوبیا قرمز و بیماری ها و آفات آن

تحقیق گیاه شناسی لوبیا قرمز و بیماری ها و آفات آن  شامل  67 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از تحقیق های جامع و کامل در مورد گیاه شناسی لوبیا قرمز و بیماری ها و آفات آن می باشد و دارای منابع معتبر می باشد

فصل اول:گیاه شناسی لوبیا قرمز و بیماری ها و آفات آن

۱-۱- معرفی گیاه لوبیا قرمز:

گیاه مورد استفاده در این طرح گیاه لوبیا قرمز، با نام علمی Phaseolus vulgaris L. ازخانواده Fabaceae  می‌باشد.

رده بندی لوبیا بر اساس طبقه بندی کرونکویست:

Kingdom: Plantae-Plants

Subkingdom: Emberyobionta( Tracheobointa )- Vascular Plants

Division: Magnoliophyta- Flowering Plants

Subdivision: Spermatophytina

Class: Magnolipsida- Dicotyledons

Subclass: Rosoideae

Order: Fabales

Family: Fabaceae( Papilionaceae )

Subfamily: Faboideae

Genus: Phaseolus

Species: Phaseolus Vulgaris L.

ارقام لوبیا به تنش خشکی و بارندگی بیش از حد، بسیار حساسند. گل دهی و ابتدای غلاف دهی حساس ترین دوره نمو لوبیا به خشکی است. در محیط های پر نور، بیش ترین میزان فتوسنتز خالص در کانوپی به میزان ۳۵ تا ۴۰ میلی گرم در دسی متر مربع در ساعت با شاخص سطح برگ متوسط برابر ۵/۴ به دست می آید. نفوذ نور در کانوپی بستگی به میزان نور و نحوه قرارگیری و تعداد برگ‌‌ها دارد. هم‌چنین لوبیا به سرما‌زدگی و درجات نزدیک به یخ‌زدگی در هر مرحله از رشد بسیار حساس است. درجه حرارت مطلوب بیش از ۸۰ درصد ارقام لوبیا به طور متوسط ۶/۱۹ تا ۳/۲۳ درجه سانتیگراد می باشد و میزان فتوسنتز برگ در ۲۵ درجه سانتی گراد در زمان گل دهی خصوصاَ در زمان ظهور جوانه گل‌ها، ظهور گل‌ها و توسعه بذر حساسند. در دمای ۱۴ درجه سانتیگراد دانه بندی کاهش می یابد و باروری تخمک بیش‌تر از جوانه زنی گرده کاهش می‌یابد. (یادگاری، ۱۳۸۶)

بهترین خاک ها برای رشد و نمو لوبیا خاک‌های سبک و غنی از مواد آلی است. خاک‌های شنی- رسی که از نفوذ پذیری خوبی برخوردارند برای کشت لوبیا مناسب هستند. خاک‌های با بافت رسی سنگین و بدون زهکشی مناسب کشت لوبیا نیستند. لوبیا نسبت به شوری حساس می باشد، مناسب ترینpH خاک برای گیاه لوبیا۷-۶ می باشد (بنائی و همکاران.، ۱۳۷۴)

۱-۲- مشخصات کلی تیره‌ی بقولات(Fabaceae):

این تیره یکی از متنوع‌ترین تیره های جدا گلبرگ بوده و مشتمل بر ۷۵۰ جنس و ۲۰۰۰۰ گونه است. نباتات آن در اندازه های متفاوتی از ماشک ظریف وحشی مناطق معتدله تا درختان بزرگ گرمسیر یافت می شوند. حدود دو سوم گونه های این تیره در زیر تیره‌ی پروانه آسا تقسیم شده اند، و اعضای این زیر تیره عمدتا علفی و یک ساله هستندو در سراسر دنیا از مناطق گرمسیر تا ارتفاعات سردسیر می رویند. سایر زیر تیره ها: گل ارغوان، عمدتاً از درختان و بوته های زینتی مناطق گرمسیری و زیر تیره‌ی گل ابریشم عمدتاً از درختان و بوته های (بالارونده) مناطق نیمه گرمسیری و زیر تیره‌ی گل ابریشم عمدتاً از درختان و بوته های ( بالارونده) مناطق نیمه خشک گرمسیر و نیمه گرمسیری هستند.

از مشخصات مهم این رسته یا تیره وجود تخمدان آزاد و یک برچه است که پس از رسیدن تشکیل میوه‌ای می دهد که به وسیله‌ی دو شکاف طولی باز می شود. این نوع میوه را لگوم یا نیام گویند. در گیاهان این تیره برگ‌ها مرکب متناوب بوده و دارای بن برگ یا گوشوارک (Stipule) و یک یا چند برگچه‌اند.

گل‌ها معمولاً دو جنس (Hermaphrodite)، نامنظم و بندرت منظم می باشند. تعداد پرچم‌ها ۱۰ عدد که در اغلب گیاهان این تیره ۹ پرچم در قسمت میله به یکدیگر چسبیده اند و ناودانی را تشکیل می دهند و پرچم دهمی که در بالای گل قرار دارد آزاد است(Diadelphus). در بعضی از گیاهان این تیره هر ۱۰ پرچم به یکدیگر چسبیده(Monadelphus) و لوله‌ی کاملی را تشکیل می‌دهند و مادگی را احاطه می کنند(مجنون حسینی، ۱۳۸۳).(شکل ۱-۲).

۱-۳- مشخصات گیاه‌شناسی جنس لوبیا(Phaseolus):

گیاه لوبیا گیاهی است یکساله، علفی گاهی در ساقه چوبی، بالارونده یا کم و بیش ایستاده، دارای ساقه ی باریک و بند بند و زاویه دار که به شکل بوته ای یا خزنده دیده می شود. این گیاه دارای یک ریشه ی اصلی راست و ریشه های فرعی فراوان که بیشتر نزدیک سطح خاک بوجود می آیند، در روی ریشه های کوچک لوبیا غده های قهوه ای رنگ نامنظم، تثبیت کننده ی ازت قرار گرفته است که به صورت یک مجتمع در آمده اند. برگ ها سه برگچه ای و گاهی نیز فقط دارای یک برگچه، برگ های مرکب که هر برگ از سه برگچه تشکیل شده اند با دمبرگ بلندی به طور متناوب روی ساقه آن قرار گرفته اند. در قاعده ی هر برگچه یک گوشوارک یا گوشک وجود دارد، برگ ها پایا و با دوام و شامل خطوط طولی است. برگچه ها از کرک های ریز پوشیده شده، پهن و در انتها به یک راس باریک ختم می شوند. برگ ها دارای رگبرگ منشعب بوده و به اشکال گوناگون در بوته های مختلف مشاهده می شوند به طوری که حتی در یک گونه به شکل های تخم مرغی، نیزه ای،خطی و کامل دیده می شوند. برگ های لوبیا زبر و دارای کرک های خشن و سختی می باشند که در اثر لمس کردن احساس می‌شوند. گل آذین لوبیا به صورت مجتمع در خوشه ها یا منفرد و به طور دسته ای روی گره های محور اصلی همراه با برگک های کوچک و برگک های فرعی ظاهر می شوند، کاسه گل استکانی و در داخل دارای دیسک دراز، شامل ۴ یا ۵ قطعه یا دندانه هایی است که دندانه ی بالایی آن کم و بیش چسبان است، درفش مدور گسترده یا کم و بیش پیچ خورده در قاعده گوشتی یا زائده دار است. بال ها تقریبا مساوی تخم مرغی دراز پهن کم و بیش به ناو چسبیده اند و غالبا همراه آن پیچ می خورند. ناو خطی یا واژ  تخم مرغی منتهی به یک منقار دراز تا شده و غالبا پیچیده و مارپیچی است. پرچم ها دو دسته‌ای (۱+۹) دارای بساک همسان، تخمدان بدون پایه-محتوی تخمک های متغیر، خامه ضخیم و به داخل منقار ناو پیچ خورده و دارای یک خط پوشیده از کرک و منتهی به کلاله ای مورب و یا یک طرفی است. در خوشه ۲ تا ۸ گل در امتداد دمگل خوشه ای قرار دارند و از جوانه های جانبی کنار  برگ ها بوجود می آیند. جام گل لوبیا به رنگ های مختلف از قبیل سفید یا ارغوانی و صورتی مایل به بنفش دیده می شوند. در اغلب انواع لوبیا وقتی که گل آذین ظاهر می گردد رشد بوته متوقف شده در نتیجه رسیدن یکنواخت محصول و برداشت مکانیکی امکان پذیر می گردد(زهزاد، ۱۳۷۴٫، قهرمان، ۱۳۷۳٫، مظفریان، ۱۳۷۳).(شکل ۱-۳ ).

نیام خطی یا داسی شکل فشرده یا تقریبا استوانه ای و در انتها کم و بیش دارای منقاری از بقایای خامه و در حفره ی داخلی و در بین دانه ها واجد پرده نازکی بافت از درونی است. کفه های نیام شکوفا و محتوی تعداد متغییری از دانه های دراز پهن یا کیسه ای شکل متصل به وسط حفره اند. این جنس سه گونه در جنوب شرق ایران دارد که هر سه گونه بومی نواحی بلوچستان هستند( قهرمان، ۱۳۷۲).

نیام یا میوه که پس از انجام عمل تلقیح گل ها به وجود می آید متفاوت بوده و در بعضی از انواع لوبیا موقعی که نیام ها تازه و سبز هستند به صورت گوشتی بوده و سبز و نارس مصرف می شوند. و در برخی دیگر نیام ها لیفی، سخت و غیر قابل خوردن می باشند که از نظر دانه مورد مصرف قرار می گیرند. غلاف های لوبیا پس از رسیدن بوسیله‌ی دو شکاف طولی باز شده (میوه نیام) دانه ها بیرون می ریزند (قهرمان، ۱۳۷۳).

گل لوبیا خودگشن است و بر اثر تلقیح گل میوه آن که به صورت غلاف یا نیام می باشد، به وجود می‌آید. نیام لوبیا بلند، باریک و گاهی ممکن است خمیده باشد. در هر نیام تعداد ۴ تا ۱۲ عدد بذر وجود دارد. نیام نارس لوبیا به صورت سبز مصرف می‌شود و به آن nap beans می گویند. نیام ممکن است نخ دار یا بدون نخ باشد. انواع بدون نخ آن، به خصوص زمانی که به صورت نارس برداشت می شود، بیشتر مورد توجه است و آن را Stringless bean می‌نامند. از نظر طول بوته، لوبیا به دو دسته تقسیم می‌شود: دسته اول بالا رونده است و به آنPole beans  ویا Runner beans می‌گویند. طول بوته در انواع بالا رونده ممکن است به ۵/۱ تا ۲ متر برسد. دسته دوم غیر بالارونده و یا کوتاه(Dwarf type) می‌باشد و به آنBush beans  می‌گویند. طول بوته در انواع پا کوتاه از ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر تجاوز نمی کند. انواع بالارونده احتیاج به قیم دارندو دارای دوره‌ی رشد طولانی بوده، از میزان محصول بالایی برخوردار می‌باشند. در حال حاضر بیش از چند صد رقم لوبیا سبز در دنیا کشت می‌شود که آن ها را از نظر عادت رشد، رنگ گل، اندازه‌ی گل، شکل و رنگ دانه تقسیم بندی می‌کنند (قهرمان، ۱۳۷۳).


جهت دانلود متن کامل تحقیق گیاه شناسی لوبیا قرمز و بیماری ها و آفات آن کلیک نمایید


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

تحقیق نظریات روانشناختی و جامعه شناختی انزوای اجتماعی..........دوشنبه 20 شهریور 1396

تحقیق نظریات پیرامون کارکردگرایی ساختاری..........دوشنبه 20 شهریور 1396

تحقیق مفهوم حکومت و سیاست در نهج البلاغه..........دوشنبه 20 شهریور 1396

تحقیق پیشینه تاریخی نقش زنان و رویکردهای نظری نقش و نظریه های نقش جنسیتی ..........دوشنبه 20 شهریور 1396

تحقیق عدالت و نوآوری سازمانی..........دوشنبه 20 شهریور 1396

تحقیق اپیدمیولوژی انتروکوکوس فکالیس و اهمیت بالینی و درمان..........دوشنبه 6 شهریور 1396

تحقیق بیماری آلزایمر و انواع بیماری و ژنهای دخیل در بیماری آلزایمر..........دوشنبه 6 شهریور 1396

تحقیق گیاه شناسی گیاه بلوط و اهمیت تنوع ژنتیکی و روشهای مختلف ارزیابی آن..........دوشنبه 6 شهریور 1396

تحقیق مشخصات گیاه شناسی توتون ..........دوشنبه 6 شهریور 1396

تحقیق گیاه شناسی لوبیا قرمز و بیماری ها و آفات آن..........دوشنبه 6 شهریور 1396

تحقیق گیاه شناسی آویشن و کاربرد کودهای بیولوژیک..........دوشنبه 23 مرداد 1396

تحقیق گیاه شناسی بابونه و اثر تنش خشکی بر عملکرد گیاه..........دوشنبه 23 مرداد 1396

تحقیق اثر تاریخ کاشت بر عملکرد دانه ارقام سویا..........دوشنبه 23 مرداد 1396

تحقیق مفاهیم و تاریخچه عدالت سازمانی و فرهنگ سازمانی..........دوشنبه 23 مرداد 1396

تحقیق برند و ویژگیهای برند و تصویر ذهنی از برند..........دوشنبه 23 مرداد 1396

همه پستها